Atrakcje okolicy

Malownicze Chłapowo to idealne miejsce na letni wypoczynek i na wczasy w gronie najbliższych. Położone jest u nasady Półwyspu Helskiego.

Chłapowo to spokojna dzielnica kurortu nadmorskiego Władysławowo. Znajduje się blisko otwartego dla turystów Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo". Obiekt pozwala na aktywne wczasy w Chłapowie, ponieważ można skorzystać z Aquaparku, kortów tenisowych, boisk i licznych deptaków wśród drzew i fontanny. W pobliżu znajduje się słynna Aleja Gwiazd Sportu z wmurowanymi gwiazdami polskich sportowców. Warto również odwiedzić port rybacki z molo, lunapark oraz Wieżę Widokową Ratusza we Władysławowie (Dom Rybaka).

Wczasami w Chłapowie z pewnością zainteresują się osoby, które ciekawią atrakcje turystyczne związane z historią i kulturą tego regionu. Od strony zachodniej, w niewielkim oddaleniu od Chłapowa (3km), znajduje się Przylądek Rozewie, gdzie można zwiedzić Latarnię Morską wraz z muzeum. Zaraz za Rozewiem, w Jastrzębiej Górze, znajdują się takie atrakcje jak Dom Whisky, w którym można skosztować jednego z tysiąca(!) dostępnych tam gatunków tego trunku, pomnik Gwiazda Północy i ciekawy architektonicznie kościół.

Warto również wybrać się na wycieczkę na Hel - najlepiej pociągiem z Władysławowa, aby uniknąć korków w okresie letnim, lub nawet rowerem - własnym bądź z wypożyczalni. To wyjątkowo przyjemna podróż, ponieważ przez cały Półwysep Helski prowadzi ścieżka rowerowa. Na Helu polecamy odwiedzić fokarium - najlepiej w okresie karmienia fok, ulicę Wiejską, Muzeum Rybołówstwa oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.

Wokół Chłapowa znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy - prawdziwa gratka dla miłośników przyrody.
© 2013 Dom wypoczynkowy Willa Wanda
ul. Bursztynowa 26, Władysławowo - Chłapowo
telefon: (58) 674-03-65, tel.kom. 501-371-124